top of page
Girls in the Library

Sık Sorulan Sorular

Öğrencilerimizin rahatlığı için sık sorulan soruların ve cevapların bir listesini derledik.

Cevabını bulamadığınız bir sorunuz varsa, eğitim programlarımızı incelemenizi öneririz.

SSS: FAQ

ERP Nedir?

ERP  (Enterprise Resource Planning - Kurumsal Kaynak Planlama ), bir organizasyonun iş akışlarını yönetmek, teknoloji, hizmetler ve insan kaynaklarıyla ilgili birçok arka ofis işlerini otomatikleştirmek için entegre bir uygulama sistemi kullanmasına izin veren iş süreçleri yönetimi yazılımıdır. ERP yazılımı, ürün planlama, geliştirme, üretim, satış ve pazarlama da dahil olmak üzere birçok operasyonun tüm yönlerini kapsamaktadır.

ERP'nin MRP'den farkı nedir?

ERP, dilimize Kurumsal Kaynak Planlaması olarak çevrilen Enterprise Resource Planning'in kısaltması olarak kullanılmaktadır. Bir kuruluşta kaynakların, süreçlerin ve bilginin koordine edilmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir bilgi sistemidir. ERP sistemleri tüm departmanların birbirleri ile iletişimini sağlamak için ortak bir veritabanı barındırır. Hangi tanımı izlediğinize bağlı olarak MRP'nin farklı yorumları vardır. MRP (Materials Requirement Planning - Malzeme İhtiyaç Planlaması) ve MRP II (Manufacturing Resource Planning - Üretim Kaynak Planlaması) gibi kavramlar zamanla ERP'ye dönüşmüşlerdir.

En iyi ERP sistemi hangisidir?

En iyi ERP sistemi sizin şirketinize en uygun olanıdır! Ancak bu birçok faktöre bağlı bir durumdur. Özellikle sizin ihtiyaçlarınız, bulunduğunuz sektör ve iş modelinizle doğrudan ilişkilidir. Zamanla ortaya çıkacak yeni gereksinimlerinizin karşılanabilmesi açısından yazılımın esnekliği ve sürdürülebilirliğinden emin olmalısınız. Sistemin fonksiyon ve yeteneklerinden öte, ERP sağlayıcısı ile sizin uyumunuz da çok önemli bir faktördür. Başarı için gerçekçi ve güvenli bir işbirliği en önemli anahtardır.

Daha fazla sorularınız mı var?

bottom of page